Мудра думка

Дати дітям радість праці, радість успіху у навчанні, здобути в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності - це перша заповідь вихователя.
В.О.Сухомлинський

середа, 21 жовтня 2015 р.

Птахи – наші друзі


Ми досліджували цікаве питання "Чи живуть птахи на водоймах?". Результати роботи над проектом ми відображаємо в блозі і запрошуємо однодумців і однолітків продовжити разом з нами спостерігати за птахами, які живуть на водоймах.

Качина сімя




Харчується біля водойм.



Серед природних систем нашої планети водно-болотні угіддя займають особливе місце. Якщо ліси вважають легенями біосфери Землі, то річкову мережу континентів можна назвати кровоносною системою наземних ландшафтів, завдяки якій відбувається обіг значної частини речовин, що забезпечують їх життєдіяльність.
Водними угіддями вважають усі типи внутрішніх, континентальних водойм – озера, ставки, водосховища, річки, струмки тощо, а також морські акваторії, на яких глибина в період відпливу не перевищує 6 м. Болота виокремлюють в особливий тип територій, що мають надмірний рівень зволоження. Вони виконують функцію накопичувача надлишку водних резервів у природних ландшафтах. У бездощові періоди болота поступово віддають свою воду річкам, річечкам і струмкам, не дають їм обміліти або й зовсім пересохнути. Гідрологічний режим верхових боліт зумовлюється атмосферними опадами, а низинних – грантовими водами.


Рослини - зелене диво планети

Виконуючи навчальний проект ми дізналися про те, що рослини, так само, як і люди,  народжуються, розвиваються, ростуть і вмирають. Як і ми, вони тягнуть з землі дорогоцінні поживні речовини, розростаються і стають все більш міцними. Потім поступово старіють... Деревам на це потрібні роки і навіть десятиліття, травам - достатньо одного короткого літа. 
Також, дізналися, що рослини харчуються і вироблять в навколишнє середовище продукти своєї життєдіяльності - це кисень, який утворюється в процесі їх взаємодії з повітрям, і листя, що опадає по осені. Представники флори вміють спати, адже взимку вони перебувають у стані спокою, і лише навесні знову оживають. Цим дерева нагадують таких звірів, як ведмідь або їжачок: вони теж воліють провести холоду в солодкому сні.